Regio: Haaglanden
Wijksamenwerkings-verband Schilderswijk/Transvaal

Financier:
CZ
Samenwerkingspartner:
Wijksamenwerkingsverband Schilderswijk/ Transvaal
Laatst bijgewerkt:
januari 2025
In de Schilderwijk is samenwerking tussen medisch en sociaal domein hard nodig. Bewoners kampen vaak met een opeenstapeling van sociale en medische problemen. Reos heeft daarom een multidisciplinaire samenwerking opgezet met betrokken huisartsen, sociaal domein, buurtsportcoaches en beleidsmakers.
Vanuit dit multidisciplinaire netwerk versterken we samenwerking tussen domeinen en professionals, volgens de Visie eerstelijnszorg 2030. We bepalen belangrijke thema’s en pakken deze samen op, met als doel: passende zorg en ondersteuning voor bewoners.
Wat is onze opdracht?
Reos begeleidt een samenwerkingsverband met welzijn, zorg en beleid en haalt op wat er speelt bij de professionals en inwoners. Vanuit deze thema’s ontstaan projecten, die Reos aanjaagt en coördineert. Ook zorgen wij dat de juiste partijen om tafel zitten en benadrukken het belang van gelijkwaardige samenwerking met bewoners.
Wat levert het project op?
Vanuit het netwerk zijn sterke samenwerkingsverbanden ontstaan, die zichtbaar zijn in verschillende projecten. Denk aan het Huisartsencafé. Tijdens dit kwartaaloverleg wisselen huisartsen onderling uit wat er speelt met betrekking tot een bepaald thema. Hierbij worden relevante samenwerkingspartijen uitgenodigd.
Denk aan een bijeenkomst over GGZ/verslavingsproblematiek waarbij de GGZ, WMO etc. worden uitgenodigd. Ook is er vanuit het netwerk een gezamenlijke aanpak ontstaan met betrekking tot leefstijl (o.a. in samenwerking met 2diabeat), net als een project om agressie in de huisartsenpraktijk en apotheek aan te pakken.
Hoe verliep de samenwerking?

Astrid de Boer
Tijdlijn
Welke stappen zijn er gezet?
2021
- Start opzet multidisciplinaire samenwerking (regiegroep)
- Ondersteuning bij ontwikkeling huisartsencafé
2022
- Samen met GGD werkgroep ‘ontwikkeling gezamenlijke aanpak 2diabeat‘ in gebedshuizen leiden, vanuit het project Samen werken aan een gezonde Schilderswijk.
2023 en 2024
- Voeren van gesprekken met bewoners en bezoekers Noeroel Islam, organisatie gezondheidsmarkt, bijeenkomsten in ASAN Mandir Tempel met bewoners en professionals.
Q3 2023
- Werkgroep Veilig werken in de huisartsenpraktijk en apotheek leiden.
- Opzetten en uitvoeren actieonderzoek.
2024
- Start met implementatie 11 aanbevelingen Werkgroep Veilig werken in de huisartsenpraktijk en apotheek, 4 daarvan in 2024
- Borgen van de gezonde leefstijl door dit te integreren in de gemeenschap.
Q1 2025
- Oprichting Regiegroep Transvaal
- Organisatie eerste netwerkbijeenkomst in Transvaal, door Reos, Hadoks, WeZijnTransvaal, GGD, buurtsportcoach en HWW wijkverpleging. Hier halen we thema’s op voor 2025. Zo mogelijk, dragen inwoners bij de themagroepen.
Wat zijn de vervolgstappen?
Q1 2025 - Q2 2025
Verder met implementatie van aanbevelingen Participatief actieonderzoek veilig werken in de huisartsenpraktijk/apotheek.
Doorlopende activiteiten
- Vervolg project leefstijl / 2diabeat: samen met de GGD bijeenkomsten organiseren voor bepaalde doelgroepen. Volgende doelgroep is Afrikaanse gemeenschap in Transvaal.
- Regiegroep en huisartsencafé Schilderswijk, beide ca. 4 keer per jaar, Reos trekt hierin samen op met de wijkcoördinator van Hadoks.